بیش از 10 سال به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. مکس بیز یک آژانس مشاوره ارزش محور است.

گالری

اطلاعات تماس

051-12345678

ایران، خراسان رضوی

maxbizz@mail.com

طرح توجیهی تولید چوب خشک کن صنعتی

طرح توجیهی تولید چوب خشک کن صنعتی

Rate this post


معرفی محصول

طرح توجیهی پیش رو در باره محصول چوب خشك جهت مصارف صنعتي و ساختماني مي باشد كه محصول این طرح توجیهی باید عاري از اشكالات و عيوب زير باشد : ترك هاي سطحي و ترك هاي انتهايي ، كج و معوج بودن ، كماني بودن ، خميدگي ، پيچيدگي ، ساغري شدن . كد آيسيك محصول طرح توجیهی مرتبط با صنعت چوب خشك كني 20101140 می باشد .

معرفي كاربردهاي محصول

در مورد محصول طرح توجیهی می توان گفت چوب خشک کنی دارای کاربردهای متعدد از قبیل مبل سازی، درب و پنجره سازی، وسایل اداری، ساخت آلات موسیقی، اتاق وسایل متحرک، قایق سازی، کشتی سازی، میزهای خیاطی و ساخت بعضی از قسمت های سلاح های جنگی دارد.

بررسي سابقه مصرف محصول

از گذشته از چوب برای مصارف زندگی روزمره در بخش های مختلف استفاده می شده ، محصولات جايگزين اين محصول، محصولاتي نظيرآهن و آلومينيم و پلاستيك مي باشد كه با وجود توسعه روز افزون اين نوع محصولات، مصنوعات چوبي بدليل خواص منحصر بفرد خود كماكان جايگاه مصرفي خود را حفظ كرده است .

تحليل ضرورت اجراي پروژه طرح توجیهی

طبق تحقیقات کارشناسان زبده طرح توجیهی: با توجه به موارد كاربرد كالا در صنعت كه قبلا ذكر شد، اين محصول از جايگاه بالايي در صنعت برخوردار است كه قابل چشم پوشي نيست و همچنين قيمت مناسب آن در مقايسه با كالاهاي جايگزين به ارزش آن مي افزايد كه در نتيجه بايد به هر چه بهتر شدن اين صنعت در كشور، توجه كافي مبذول گردد چرا كه بسياري از مسائل موجود در صنعت كشور در بسياري از زمينه هاي صنعتي با استفاده از اين كالا به بهترين وجه برطرف مي گردد .

شاید برای شما مفید باشد :   طرح توجیهی تولید الکل ضد عفونی کننده

مواد اولیه، کمکی و مصرفی :

تنها ماده اوليه استفاده شده در اين طرح گرده بينه مي باشد كه به علت شرايط و دلايل موجود در اين طرح، اين مواد از داخل تامين گرديده است . مراكز تامين اين مواد اوليه از كارخانجات و كارگاه هاي چوب بري و مشابه آن مي باشد كه بيشتر در استان هاي شمالي كشور موجود مي باشد .

بازار هدف

به علت نياز روز افزون جامعه به اين نوع كالاها، اگر اين محصولات با توجه به استاندارد ها توليد گردند و داراي كيفيت مناسب براي ارائه در داخل يا خارج از كشور باشند مي تواند جايگاه مناسبي در صنعت و بازار داخلي و خارجي به دست آورند .

دانش فني پروژه طرح

روش ارائه شده تقريبا در تمامي كارخانجات و كشورهاي توليدكننده مورد استفاده قرار مي گيرد و اختلاف هاي موجود بين واحدهاي مختلف به ميزان اتوماسيون دستگاه ها در خط باز مي گردد، لذا تفاوت محسوسي بين واحدهاي توليدكننده در انتخاب روش توليد وجود ندارد .

روش تولید

پس از ورود گرده بينه به محل انبار مواد اوليه، سطح خارجي گرده بينه ها از اجسام خارجي نظير شن و ماسه و قطعات فلزي كه در مرحله برش باعث صدمه ديدن تيغه هاي برش خواهند شد، تميز مي گردند اين عمل توسط فشار آب و با ابزار هاي دستي مي تواند انجام شود. مرحله گرده بينه زني : اگر چه در اين طرح توجیهی فرض بر اين است كه ماده اوليه به صورت گرده بينه وارد كارخانه خواهد شد ولي در عمل چون ممكن است طول گرده بينه ها همه بر طبق نياز مصرف كنندگان نباشد و يا براي بعضي از عيوب چوب و يا ساير ملاحظات نياز به گرده بينه زني باشد. لذا يك دستگاه اره زنجيري جهت عمل گرده بينه زني مورد نياز خواهد بود . مرحله برش طولي گرده بينه ها : اين مرحله از توليد معمولا توسط دستگاه اره رام انجام مي شود. ابتدا در يك طرف گرده بينه (مقطع كوچكتر) يك برش طولي انجام مي دهند و قسمتي را كه بنام پشت لا ناميده مي شود از آن جدا مي كنند . منتقل و در آنجا توسط جرثقيل سقفي و در برش طولي : لوار برش خورده در قسمت اره رام، توسط ليفتراك به ابتداي ماشين اره تسمه اي صورت سبك بودن توسط كارگر بر روي ميزهاي مجهز به غلتك كه الوار بر روي آنها به آساني به جلو حركت مي كند، قرار گرفته و به جلو رانده شده و در امتداد طول الوار (قسمت محدب) برش مي خورد . اندازه بري : بريدن و صاف كردن قطع ابتدايي و انتهايي چوب،قطع عرضي چوب ها براي بدست آوردن قطعه هاي بطول مناسب، جدا كردن قطعات مرغوب از چوب هاي گره دار . واگن هاي حمل چوب به خشك كن ها: واگن ها به ابعاد 1/3 متر با چرخ ها از چدن خاكستري –محورها از فولاد مخصوص كه چو ب ها بر روي اين واگن ها چيده شده و داخل كوره مي گردد.

شاید برای شما مفید باشد :   طرح توجیهی تولید پوشاک زمستانی

محل های پیشنهادی اجرای طرح محصول طرح توجیهی

کارشناسان طرح توجیهی استان های گيلان، مازندران، گلستان را به دلیل عوامل ذکر شده برای راه اندازی واحد های محصول این طرح توجیهی واجد شرایط می دانند

نتیجه گیری طرح توجیهی و پیشنهاد

همانطور كه اشاره شده، امروزه با پيشرفت و وجود امكانات مختلف در جوامع، نحوه زندگي به سوي آسودگي بيشتر و استفاده از تفكرات و انديشه هاي نوين در راه آسودگي بيشتر در جريان است، بنابرين لزوم وجود چنين واحدهاي توليدي كه زمينه فعاليت ايشان نيز به نوعي همين موضوع مي باشد، براي قطع وابستگي كشور به كشورهاي ديگر الزامي مي باشد. با توجه به مطالب ذكر شده و نيز با در نظر گرفتن اينكه كشور با كمبود زيادي در اين زمينه مواجه است، مي توان ايجاد چنين واحد تجاري داراي توجيه اقتصادي مناسبي باشد.

خلاصه وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید چوب خشک کن صنعتی
ظرفیت تولید سالانه : 8200 متر مکعب
مساحت زمین مورد نیاز : 5000 متر مربع
زیر بنای کل : 2500 متر مربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 25 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 7.5 میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : 3 میلیارد تومان
میزان نرخ بازده داخلی : 33%

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *