بیش از 10 سال به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. مکس بیز یک آژانس مشاوره ارزش محور است.

گالری

اطلاعات تماس

051-12345678

ایران، خراسان رضوی

maxbizz@mail.com

طرح توجیهی تولید فریم عینک

طرح توجیهی تولید فریم عینک

Rate this post

فریم چیست ؟ 

آن قسمت از عینک، که عدسی های تجویز شده و یا تیغه‌های حفاظتی را در مقابل چشمان نگه می‌ دارد، قاب یا بدنه­ی عینک می‌ گویند و به فریم (Frame) نیز معروف است. فریم، توسط‌ دسته‌ هایی که به آن متصل می‌ شود، بر روی صورت تنظیم می‌ گردد. فریم هایی هم هستند که دسته ندارند و در عوض به وسیله­ی فشارهای دو طرف بینی در محل خود قرار می گیرند (مثل pince-nez یاoxford ) ویا بر روی فریم دیگری سوار می شوند (مثلclip-ons ) و یا در دست نگه داشته می شوند (مثلlorgnettes). در ادامه با ما در طرح توجیهی تولید فریم عینک همراه باشید.

انواع فریم:

فریم های پلاستیکی(Plastic) :

فریم های پلاستیکی، از بعضی از انواع مواد پلاستیکی ساخته می شوند. فریم های پلاستیکی را گاهی به فریم های کاسه لاک پشتی نسبت می دهند و این موضوع، به زمانی باز می گردد که فریم ها را از کاسه لاک پشت می ساختند. اما، این موضوع دیگر به فراموشی سپرده شده است. Zyl (زیل) اصطلاح دیگری است که هنوز هم خیلی ها برای فریم های پلاستیکی به کار می برند. این موضوع از آن جا ناشی می شود که زمانی زیلونیت (سلولز نیتریت) به عنوان ماده ای رایج جهت این گونه فریم ها به کار برده می شد. امروزه با ظهور مواد جدید بسیار، یا همان نام ماده ی پلاستیک را به کار می برند و یا به طور ساده آن را فریم پلاستیکی می نامند.

فریم های فلزی(Metal) :

فریم های فلزی، فریم هایی هستند که همه ی قسمت های آن به جز پدها و بخش های عقبی دسته ها (که با پلاستیک، پوشیده شده) از فلز ساخته شده اند.

شاید برای شما مفید باشد :   طرح توجیهی تولید پاکت کاغذی چند لایه

حدقه ی فریم به طور کامل، عدسی را در بر می گیرد.

فریم های زه پلاستیکی(Nylon Cord Frames) :

فریم های زه پلاستیکی را گاهی اوقات) nylon supras بالا پلاستیکی) هم می نامند. عدسی در این گونه فریم ها توسط زه پلاستیکی که گرداگرد لبه ی آن ها را در بر می گیرد، نگاه داشته می شوند. این موضوع باعث می شود که فریم، ریم لس به نظر آید. معمولا قسمت فوقانی عدسی، به حدقه ی بالایی فریم جفت می شود. بقیه ی عدسی دارای یک شیار جزیی است که به وسیله ی تراش هموار شده است.

فریم های ترکیبی(Combination) :

در طرح توجیهی تولید فریم عینک آمده است که فریم های ترکیبی، به طور معمول فریم هایی هستند که دارای اسکلتی فلزی بوده و حدقه ی فوقانی و دسته های آن ها پلاستیکی می باشد.

اسکلت این فریم ها، شامل: حدقه و قسمت دماغه می باشد. اگر چه این، معمول ترین نوع ساخت است، هر گونه فریم با ترکیب فلز و پلاستیک مثل فریمی با حدقه ی پلاستیکی و دسته و دماغه ی فلزی در این طبقه بندی قرار می گیرند.

فریم های نیم تنه(Half-eye) :

فریم های نیم تنه، مخصوص کسانی ساخته شده است که دید نزدیکشان نیاز به اصلاح داشته، ولی برای دید دور مشکلی ندارند. این فریم ها به گونه ای ساخته شده اند که پایین تر از حد معمول، بر روی بینی قرار می گیرند و ارتفاع آن ها هم نصف فریم های معمولی است. این وضعیت سبب می شود تا بیماران از بالای عینک هم بتوانند نگاه کنند. این فریم ها ممکن است که از پلاستیک، فلز و یا حتی زه پلاستیکی ساخته شده باشند.

شاید برای شما مفید باشد :   طرح توجیهی تولید خمیر کاغذ از ضایعات کشاورزی

فریم های نیم تنه ی مخصوص دید دور که کمتر متداول می باشند، برای بیماران این امکان را فراهم می سازد که برای خواندن، از زیر عدسی ها نگاه کنند.

فریم های ریم لس، شبه ریم لس و نیومانت(Rimless, Semirimless, and Numont) :

در فریم های ریم لس، عدسی ها نه به وسیله ی زه پلاستیکی و نه به وسیله ی حدقه نگه داشته می شوند، بلکه بیشتر اوقات به وسیله ی پیچ یا گیره این نگهداری انجام می گیرد. در بیشتر فریم های ریم لس، دو نقطه ی اتصال برای عدسی موجود است. یکی در منطقه ی بینی و دیگری در منطقه ی گیجگاهی.

فریم های نیمه ریم لس(Semirimless Mountings)، مشابه ریم لس می باشند، به جز آن که این فریم ها دارای یک بازوی فلزی تقویت کننده بوده که در قسمت فوقانی عدسی، امتداد یافته و بخش مرکزی فریم را به Endpiece متصل می کنند.

بخش مرکزی شامل دماغه، بازوهای پد و پدها می باشد. نیومانت(Numont Mountings) یک نوع فریم ریم لس است که عدسی ها را تنها از لبه ای که به سمت بینی قرار گرفته، نگه می دارد. عدسی ها در ناحیه ی دماغه، اتصال یافته اند و اتصال دسته ها به فریم، توسط یک بازوی فلزی برقرار می شود که در پشت عدسی به طرف گیج گاه امتداد یافته است. بنابراین، تنها یک نقطه ی اتصال برای عدسی وجود دارد.

روش تولید در طرح توجیهی فریم عینک 

فریم عینک طبی بیشتر از جنس استات ساخته می‌شود. استات بسیار سبک و بادوام است و از استات سلولز بیوپلاستیک ساخته می‌شود. این یک ماده طبیعی است که از فیبرهای دانه‌های کتان یا چوب استخراج می‌شود. سلولز استات طی چندین مرحله از خالص سازی گرفته تا ترکیب با اسید استیک، آماده‌سازی می‌شود تا به ماده‌ای به نام استاتِ سلولزی تبدیل شود. استات سلولزی را خیلی راحت می‌توان رنگ‌آمیزی و تغییر شکل داد. به همین خاطر ساخت فریم عینک با آن بسیار آسان است. استات در مقایسه با فریم‌های پلاستیکی استاندارد (آکریلیک و پلی‌کربنات(، قوی‌تر، سبک‌تر و منعطف‌تر است. فریم‌های استات عینک آفتابی در شکل‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های متنوعی عرضه می‌شود. یک نکته جالب در مورد استات این است که رنگ در داخل این ماده حل می‌شود و خود فریم رنگی است، به جای اینکه آن را رنگ کنند.

شاید برای شما مفید باشد :   طرح توجیهی احداث کارخانه کارتن سازی

خلاصه وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید فریم عینک
ظرفیت تولید سالانه : 150-200 هزار عدد
مساحت زمین مورد نیاز : 250 متر مربع
مساحت سالن تولید : 500 متر مربع
میزان اشتغال طرح : 45 نفر
طول دوره ساخت پروژه : 1 سال
میزان سرمایه کل : 19.500 میلیارد تومان
میزان سرمایه ثابت : 12 میلیارد تومان

میزان سرمایه در گردش : 4.500 میلیارد تومان

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *